Tragiczny wypadek na DK-2 - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Tragiczny wypadek na DK-2

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-2 w m. Kobylany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 10:00 na DK-2 w miejscowości Kobylany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 52-letni mieszkaniec gm. Terespol doprowadził do zderzenia z motocyklem marki Kawasaki. Kierowca osobówki prawdopodobnie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu krajówką motocykliście. W chwili zdarzenia 52-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zdarzenia 36-letni mieszkaniec gm. Terespol kierujący jednośladem, poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności wypadku i apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że motocyklista w momencie zderzenia z samochodem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu, nie ma on żadnych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.