Aktualności

Bialscy policjanci na Mistrzostwach Świata Drużyn Policyjnych w Holandii

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci Regionu IPA Biała Podlaska zorganizowali wyjazd drużyny piłkarskiej na „Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych”. W turnieju, który odbył się w Holandii, udział wzięło niemal 150 drużyn z ponad 30 krajów. Pomimo zaciętej walki tym razem bialska drużyna nie stanęła na podium. Policjanci dzielnie reprezentowali za to jednostkę, jak też województwo lubelskie. Funkcjonariusze zapowiadają już udział w kolejnych zmaganiach sportowych.

W dniach 7-11 października br. w Holandii odbył się „Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych”. W tym roku, po raz pierwszy w zmaganiach sportowych udział wzięli bialscy policjanci reprezentujący Region IPA Biała Podlaska, wspierani przez funkcjonariusza Straży Granicznej z Białej Podlaskiej. Rozgrywki odbywały się na terenie obiektów sportowych w miejscowościach Eibergen i Groenlo.

W turnieju tym – zwanym Mistrzostwami Świata Drużyn Policyjnych – udział wzięło prawie 150 drużyn piłkarskich z ponad 30 państw świata. Męskie drużyny rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach: open, powyżej 35 lat i powyżej 45 lat oraz kobiety w kategorii open.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbyło się na hali sportowej w miejscowości Eibergen, gdzie wszystkie drużyny, a właściwie państwa prezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością. Bialscy policjanci również „połączyli siły” z funkcjonariuszami innych jednostek reprezentujących nasz kraj na turnieju.

Podczas rozgrywek bialska drużyna stoczyła zaciętą walkę z drużynami z: Francji, Rosji, Rumunii, Słowenii, Mołdawii i Holandii. Choć tym razem drużyna nie wywalczyła pucharu i nie stanęła na podium funkcjonariusze dzielnie reprezentowali nasz kraj oraz województwo.

Wykorzystując czas wolny funkcjonariusze zapalili świeczki na grobach polskich żołnierzy poległych w 1944 roku w walkach o Arnhem.

  • zdjęcie grupowe bialskiej drużyny
  • zdjęcie uczestników turnieju
  • oficjalne rozpoczęcie turnieju
  • zdjęcie policyjnej drużyny
  • policjanci podczas rozgrywek
  • policjanci odwiedzili cmentarz wojskowy