Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków

Data publikacji 04.10.2019

Sierż. szt. Dariusz Romaniuk, dzielnicowy bialskiej komendy odwiedził wczoraj Przedszkole Samorządowe nr 17 w Białej Podlaskiej. Podczas spotkań z kolejnymi grupami maluchów funkcjonariusz przybliżył podstawowe zasady bezpieczeństwa. Był też czas by obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez bialskich funkcjonariuszy i usiąść za kierownicą radiowozu. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Wczoraj sierż. szt. Dariusz Romianiuk, dzielnicowy bialskiej komendy odwiedził wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 17 w Białej Podlaskiej. Policjant spotkał się z 4 czterema grupami przedszkolaków. Podczas pogadanek, w przystępny dla najmłodszych sposób przybliżył im podstawowe zasady bezpieczeństwa w przedszkolu jak również w domu czy na podwórku. Nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad postępowania w przypadku ataku agresywnego psa.

   W trakcie spotkania był też czas by przybliżyć dzieciom zawód policjanta oraz obejrzeć sprzęt, wykorzystywany przez bialskich mundurowych. Wszystkie dzieci mogły też usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak „prawdziwy policjant”.

   Na zakończenie dzielnicowy wręczył maluchom odblaski. Dzieci nie kryły zadowolenia i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków, wiedząc już jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa.