Działania policyjnej grupy "Speed" na drogach powiatu bialskiego - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Działania policyjnej grupy "Speed" na drogach powiatu bialskiego

8 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, to efekt weekendowych działań policjantów bialskiej drogówki z grupy „Speed”. Głównym jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”.

Za nami ostatni weekend wakacji. Wiele osób w tym czasie pokonywać setki kilometrów wracając z letniego wypoczynku do domów. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do obowiązujących przepisów. W ciągu trzech ostatnich dni policjanci bialskiej drogówki zatrzymali 8 kierowców którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Dwóch  nich dodatkowo odpowie za brak prawa jazdy podczas kontroli.

W piątek przed godz. 13:00 w miejscowości Tłuścieć policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali kierowcę Nissana, który na drodze krajowej K-2 w miejscowości Tłuściec  przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Siedzący za kółkiem 68-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał 112 km/h. Po godz. 16.00 w miejscowości Grabówka policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Poczynania mężczyzn uwiecznił policyjny videorejestrator.

Następnego dnia w miejscowości Grabówka funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Po godz. 17:00, 43-letni mieszkaniec Białegostoku przekroczył prędkość o 56 kilometrów, natomiast niecałą godzinę później 59-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jechał 111 km/h. Popełnione przez mężczyzn wykroczenia również zarejestrowało „oko policyjnej kamery”.

Natomiast wczoraj funkcjonariusze zatrzymali czterech kierowców, którzy „zbyt mocno przycisnęli pedał gazu” w terenie zabudowanym.

Po godz. 13:00 również w miejscowości Grabówka policjanci zauważyli jadące zbyt szybko Renault. Siedzący za jego kółkiem 40-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego jechał 113 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 63 km. Niecałą godzinę później policyjna kamera nagrała jazdę 22-latka z powiatu radzyńskiego. Kierowca peugeota przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h.

Również 28-latek kierujący audi w miejscowości Wólka Dobryńska oraz kierujący mercedesem 37-latek zatrzymany do kontroli w miejscowości Tłuściec przekroczyli prędkość. Pierwszy o 52 km, natomiast drugi o 61 km/h.

Mężczyźni ukarani zostali mandatami. Zostały im zatrzymane także uprawnienia na okres 3 miesięcy. W dwóch przypadkach kierowcy nie posiadali przy sobie prawa jazdy. Również w  ich przypadku zostały skierowane do starosty zawiadomienia o popełnionym wykroczeniu.  Odpowiedzą też za brak dokumentu podczas kontroli.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

  • zdjęcie z videorejestratora