Kryminalni zabezpieczyli znaczne ilości mefedronu - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli znaczne ilości mefedronu

Policjanci z Wisznic zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Łomazy, który posiadał przy sobie znaczne ilości mefedronu. Z zabezpieczonej substancji można byłoby uzyskać około 200 porcji dealerskich tego narkotyku. Mężczyzna podejrzany jest również o udzielanie tego środka odurzającego. 20-latek usłyszał już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznie ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, na terenie gminy Łomazy. Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wisznicach, uzyskali informację, z której wynikało, że 20-letni mieszkaniec tej gminy, posiadać może środki odurzające. Policjanci zatrzymali mężczyznę nieopodal miejsca zamieszkania. W trakcie prowadzonych czynności potwierdzili posiadane informacje. 20-latek posiadał przy sobie znaczne ilości nielegalnych substancji. Po przeprowadzonych testach policjanci potwierdzili, że jest to mefedron. Z zabezpieczonej ilości można byłoby uzyskać około 200 porcji tego narkotyku.

20-latek zatrzymany został do wyjaśnienia i usłyszał już zarzuty. Podejrzany jest również o udzielanie tego narkotyku. W piątek Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej zdecydował o zastosowaniu wobec 20-latka dozoru policyjnego. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.