Tymczasowy areszt dla 39-latka - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Tymczasowy areszt dla 39-latka

Data publikacji 05.11.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 39-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie rozboju, do którego doszło pod koniec października br. Bialscy policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Odpowiadał będzie, również za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, który nie został wcześniej zgłoszony organom ścigania. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec października na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca usiłował dokonać rozboju na szkodę mieszkańca Wisznic. Szarpiąc za ubranie oraz używając wobec pokrzywdzonego gazu, zabrał z kieszeni jego spodni portfel. Wewnątrz znajdowały się  dokumenty oraz gotówka. Nie zdążył zabrać zdobyczy, gdyż pokrzywdzony odebrał swoją własność. Wówczas agresor zbiegł z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić personalia mężczyzny mogącego mieć związek z tą sprawą. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski.
 
Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie "amatora cudzego mienia". 39-latek odpowiadał będzie również za dokonanie wspólnie z inną osobą rozboju, do którego doszło w połowie października br. Wówczas sprawca na terenie jednego z lokali usługowych w Białej Podlaskiej, grożąc metalową rurką żądał od pracownika wydania gotówki. Łupem sprawcy padło wówczas 900 zł, a przestępstwo to nie zostało wcześniej zgłoszone organom ścigania. 39-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Usiłowanie oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest zbrodnią zagrożoną karą nawet 15 lat pozbawienia wolności.