Modlili się za zmarłych funkcjonariuszy - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Modlili się za zmarłych funkcjonariuszy

Data publikacji 05.11.2018

Już po raz kolejny bialscy policjanci uczestniczyli we Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele Garnizonowym. Intencją wczorajszego nabożeństwa była modlitwa za zmarłych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz strażaków OSP powiatu bialskiego. Po mszy św. przedstawiciele poszczególnych jednostek zapalili znicze pod pomnikiem Poległych Lotników Podlasia.

Wczoraj o godzinie 13:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Kazimierza Królewicza w Białej Podlaskiej odbyło się nabożeństwo żałobne połączone z uroczystą Mszą Świętą. Kolejny raz funkcjonariusze oraz strażacy OSP, ich rodziny i emeryci mundurowi spotkali się na wspólnej modlitwie. Intencją wczorajszego nabożeństwa była modlitwa za zmarłych ze wszystkich służb mundurowych. W nabożeństwie policjantów reprezentował m.in. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorz Pietrusik.

Na wstępie mszy, jak co roku, odczytane zostały w wypominkach imiona i nazwiska zmarłych funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Ochrony Kolei, Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin powiatu bialskiego.

Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy wspólnej modlitwy poszli pod pomnik poświęcony pilotom, którzy tragicznie zginęli pełniąc służbę wojskową w Pułku Lotniczym w Białej Podlaskiej, by zapalić znicze.