Biała Podl.: Kilkaset gram ziela konopi zabezpieczyli policjanci - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Biała Podl.: Kilkaset gram ziela konopi zabezpieczyli policjanci

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec dwóch mieszkańców gm. Drelów. 32-latek podejrzany jest o uprawę, natomiast jego 42-letni kompan za wytworzenie znacznych ilości środków odurzających w postaci ponad 700 gram ziela konopi indyjskich.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ustalili, że w kompleksie leśnym w miejscowości Drelów znajduje się nielegalna uprawa krzaków konopi innych niż włókniste.

Intensywna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia personaliów osób mających związek ze sprawą. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w gm. Drelów. Tam w mieszkaniu 42-latka, w pomieszczeniu kotłowni, ujawnili dwie skrzynki, w których suszyły się już zerwane i rozdrobnione kwiatostany konopi indyjskich. Natomiast kilkanaście metrów od budynku odnaleźli zielone liście oraz łodygi roślin. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Do policyjnego aresztu trafił również drugi z mężczyzn, 32- latek podejrzewany o uprawę tych roślin.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za wytworzenie znacznych ilości środków odurzających  grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

BSP