Aktualności

Biała Podl.: Kolejna odsłona Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach"

Bialscy policjanci wspólnie z WORD-em, Strażą Pożarną oraz inicjatorem Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” przygotowali dla mieszkańców powiatu kolejną odsłonę tej akcji. Tym razem była to inscenizacja wypadku drogowego. Zgodnie za założeniami scenariusza, doszło tam do potrącenia jadącej rowerem dziewczynki. Działania miały zwrócić uwagę na konieczność korzystania z elementów odblaskowych. Funkcjonariusze rozdawali również odblaski i odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Bialscy policjanci spotkali się z mieszkańcami powiatu w ramach Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach". Tym razem kolejna odsłona akcji odbyła się w rejonie bialskiego kina „Merkury”. W sobotę około godz. 20:40 osoby wychodzące z seansu filmowego, jak również osoby idące do kina zauważyć mogły niecodzienny widok. Funkcjonariusze razem ze strażakami z OSP „Sidorki” Biała Podlaska, Zastępcą Dyrektora Word w Białej Podlaskiej Panem Arkadiuszem Maksymiukiem oraz inicjatorem akcji Panem Bogumiłem Lubańskim przygotowali dla mieszkańców inscenizację wypadku drogowego. Zgodnie za założeniami scenariusza doszło tam do potrącenia jadącej rowerem dziewczynki. Na szczęście były to tylko działania mające na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania przez niechronionych uczestników ruchu drogowego z odblasków.  

Policjanci  na miejscu rozdawali ulotki oraz elementy odblaskowe. Przypominali również jak ważna jest widoczność na drodze oraz korzystanie z odblasków. Bez nich osoba prowadząca samochód może zauważyć pieszego z odległości około 20-40 metrów. Natomiast, używając prawidłowo odblasku pieszy staje się widoczny z dużo większej odległości. Wzrasta ona wówczas do 150 metrów. Bardzo często te dodatkowe metry dają kierowcy czas na podjęcie manewru ratującego życie i zdrowie.

Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Chrońmy nasze życie i zdrowie - nośmy odblaski.

BSP