Międzynarodowy Dzień Mediacji- Zaproszenie do udziału w prelekcji - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Mediacji- Zaproszenie do udziału w prelekcji

Data publikacji 05.10.2018

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie w dniu 18 października 2018 r. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej również włącza się w działania promujące mediację. Tego dnia w Auli Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej ul. Akademicka 2, odbędzie się otwarta prelekcja o przedmiotowej tematyce. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, do wzięcia udziału w spotkaniu.

W dniach 15 - 19 października 2018 r., w całej Polsce obchodzony będzie tzw. Tydzień mediacji. To inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości związana z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. Idea obchodów Tygodnia mediacji ma na celu dążenie do wzmocnienia roli mediacji, jej promowanie, a przede wszystkim informowanie społeczeństwa o jej zasadach i korzyściach płynących z mediacji.

Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.


Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej co roku chętnie włącza się w działania promujące przedmiotową tematykę. W tym roku bialscy policjanci wspólnie z mediatorem stałym Anną Grytczuk zajmującą stanowisko pedagoga Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej wraz z uczniami klas gimnazjalnych, Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej zapraszają do udziału w otwartej prelekcji na temat mediacji. Odbędzie się ona w dniu 18 października 2018 r. w godzinach 11:30-13:00  w Auli Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej ul. Akademicka 2.


Serdecznie zapraszamy osoby  zainteresowane tą tematyką. Poniżej szczegółowy program spotkania.

plan przebiegu Dnia Mediacji