Święto Policji w bialskiej komendzie - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Święto Policji w bialskiej komendzie

Wczoraj w Białej Podlaskiej odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. Komendant Wojewódzki Policji insp. Robert Szewc, poseł na Sejm RP Marcin Duszek, samorządowcy, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa oraz duchowieństwo. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało łącznie 107 policjantów. Nie zabrakło również wyróżnień za szczególne osiągnięcia w służbie.

Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 w sali konferencyjnej na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. W uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas poseł na Sejm RP Marcin Duszek, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji, z którymi na co dzień współpracują policjanci oraz duchowieństwo.


Zaproszonych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, mł. insp. Grzegorz Pietrusik. Pan Komendant  podziękował za rok dobrej służby, dzięki której bialska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Gratulował również wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości. Dziękował również instytucjom oraz służbom z którymi na co dzień współpracuje bialska jednostka.


Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 107 policjantów. Sześciu w korpusie oficerów, 46 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie aspirantów, 50 policjantów otrzymało awans w korpusie podoficerów oraz 5 policjantów w korpusie szeregowych.
Poza mianowaniem funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe Komendant Wojewódzki Policji przyznał 40 policjantom i pracownikom cywilnym nagrody za ponadprzeciętne zaangażowanie, własną inicjatywę w służbie oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych.


Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie złożył wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia i podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań. Policjanci otrzymali również podziękowania i życzenia od zaproszonych gości.