Numer alarmowy 997 przełączony na 112 - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Numer alarmowy 997 przełączony na 112

Data publikacji 14.06.2018

Od dzisiaj dzwoniąc na numer 997 nie połączymy się bezpośrednio z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, a z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Bialska komenda jest czternastym powiatem na terenie naszego województwa, gdzie zakończony został proces przełączenia numeru alarmowego. Celem tego działania jest usprawnienie procedury zgłoszeniowej, zebranie kompleksowej informacji oraz przyspieszenie reakcji policji na zgłoszenie.

Teraz po wybraniu numeru 997 osoba dzwoniąca połączy się z operatorem numerów alarmowych, a nie jak dotychczas z dyżurnym policji. Operator zbierze wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia alarmowego i przekaże je w postaci elektronicznej formatki do dyżurnego policji. Dyżurny na podstawie otrzymanych informacji podejmie decyzję w zakresie zadysponowania patrolu.

Przejęcie obsługi zgłoszeń przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego spowoduje odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Dyspozytorzy z Policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe.

Pozwoli na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych. Będzie to miało pozytywny wpływ zarówno na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują.

W przypadku konieczności połączenia się bezpośrednio z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej należy dzwonić na numer (83) 344-83-00. Przypominamy, że telefon ten, jak również dane teleadresowe dzielnicowych podane są na naszej stronie internetowej http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl/