Poszukiwany "wpadł" podczas kontroli drogowej - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Poszukiwany "wpadł" podczas kontroli drogowej

Data publikacji 11.06.2018

Najbliższe pół roku spędzi w zakładzie karnym 35-letni mieszkaniec gm. Terespol. Mężczyzna, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci podejrzewali, że może kierować jednośladem na „podwójnym gazie”. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Polatycze. Policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego terespolskiego komisariatu, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało 0,24 promila alkoholu w jego organizmie. Jednak nie było to jedynie przewinienie na koncie 35-latka. Mężczyzna kierował rowerem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Dodatkowo poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. 35-latek trafił do „policyjnego aresztu”, a następnie do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe pół roku. Przed sądem będzie tłumaczył się rownież za swoje zachowanie.