Policjanci promują zasady bezpieczeństwa - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Policjanci promują zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 11.06.2018

Bialscy policjanci uczestniczyli w festynach i imprezach sportowych organizowanych na terenie powiatu. Mieszkańcy mogli obejrzeć policyjne auta oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie m.in. podczas VII Rodzinnego Pikniku Biegowego Biała Biega, pikniku strzeleckiego w Kobylanach czy Dnia Dziecka organizowanego w Białej Podlaskiej. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, podczas imprez nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Miniony weekend obfitował w festyny rodzinne i imprezy sportowe. Bialscy policjanci skorzystali z zaproszenia na te przedsięwzięcia, by w trakcie spotkań przybliżać zarówno codzienną służbę funkcjonariuszy jak również promować zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Zabezpieczali również prewencyjnie te przedsięwzięcia.

Wczoraj na terenie miasta odbył się organizowany przez Klub Biegacza Biała Podlaska, VII Rodzinny Piknik Biegowy. Wydarzenie to jest częścią prestiżowego cyklu biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Impreza ta stała się cyklicznym miejscem spotkań całych rodzin, nie tylko w celu sportowej rywalizacji. Nie zabrakło na niej również bialskich policjantów. Funkcjonariusze uczestniczyli także w zorganizowanym tego dnia w Kobylanach, II Rodzinnym Pikniku Strzeleckim organizowanym przez Klub Strzelecki „Kaliber” w Małaszewiczach. Natomiast w minioną sobotę spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 na festynie zorganizowanym z okazji „Dnia Dziecka” przez Parafię błogosławionego Honorata Koźmińskiego we współpracy ze szkołą.

Dla uczestników wszystkich imprez mundurowi przygotowali prezentację policyjnego sprzętu. Zebrani mogli obejrzeć m.in.: samochód policyjnego „pogotowia wypadkowego” oraz motocykle bialskiej drogówki, a także sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie. Podczas spotkań policjanci przybliżali również uczestnikom tajniki codziennej służby jak też promowali zawód policjanta.

Był również czas, by podczas rozmów z mieszkańcami przekazać informacje na temat bezpiecznych zachowań oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach akcji „Dla każdego jest miejsce na drodze”.

Stoiska policyjne cieszyły się zainteresowaniem, a najmłodsi mieszkańcy powiatu chętnie wsiadali za kierownicę radiowozu, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.