Przewoził papierosy bez akcyzy - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Przewoził papierosy bez akcyzy

Data publikacji 07.06.2018

Niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy zatrzymali bialscy policjanci. Nielegalny towar przewoził 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła ponad 45 tys. zł. Policjanci działali wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej.

Sukcesem zakończyły się działania policjantów zajmujących się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej oraz funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej. W wyniku prowadzonej współpracy wytypowano i zatrzymano pojazd, w którym przewożone są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

     Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na drodze krajowej K-2 w miejscowości Rogoźnica. W bagażniku samochodu funkcjonariusze ujawnili niemal  2 tysiące paczek papierosów różnych marek. Samochodem kierował 33-letni mieszkaniec Lublina. Nielegalny towar zastał zabezpieczony, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 45.000 złotych. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przypominają, że za przestępstwo skarbowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

     To już kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.