72-letni rowerzysta doprowadził do zderzenia z samochodem - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

72-letni rowerzysta doprowadził do zderzenia z samochodem

Data publikacji 07.06.2018

Bialscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu w miejscowości Porosiuki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 72-latek, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca jednośladu. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15:00 w miejscowości Porosiuki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 72-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. Mężczyzna prawdopodobnie wyjeżdżając z drogi gruntowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem. Po tym auto uderzyło w drzewo. Samochodem kierował 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Kierowca auta był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości kierującego jednośladem potwierdziło, że w chwili zdarzenia był pijany. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

    Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Letnia auta sprawia, że na drogach liczną grupę stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Odrobina wyobraźni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.