Odpowie za włamania do domków ogrodowych - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Odpowie za włamania do domków ogrodowych

Za osiem włamań odpowie 30-latek z gminy Potok Górny. Pod koniec stycznia tego roku mężczyzna włamał się do domków i altanek ogrodowych znajdujących się na terenie ogródków działkowych w Białej Podlaskiej. Jego łupem padły domowej produkcji alkohole i przetwory. Włamywacz spowodował przy tym uszkodzenia oszacowane przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 3.500 złotych.

Pod koniec stycznia 2018 r. bialska komenda odnotowała szereg włamań na ogródkach działkowych. Sposób działania sprawcy był taki sam. Włamywacz wybijał szyby lub wyłamywał drzwi i wchodził do domków i altanek ogrodowych. Kradł z nich alkohole własnej produkcji, które spożywał na miejscu i przetwory domowe. Swoim działaniem spowodował powstanie strat przekraczających 3.500 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Dzięki wytężonej pracy szybko ustalili, że włamywaczem jest 30-letni mieszkaniec gminy Potok Górny. Pomimo tego, że mężczyzna prowadzi wędrowny tryb życia, we wtorek doszło do jego zatrzymania.

Jeszcze wczoraj 30-latek usłyszał zarzut dokonania szeregu włamań, do popełnienia którego przyznał się. Wyjaśnił policjantom, że jego zachowanie było spowodowane wpływem alkoholu. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.