Akcyza u 43-latka - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Akcyza u 43-latka

Ponad 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w gminie Leśna Podlaska. 43-latek przechowywał „nielegalny towar” w stodole. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły prawie 20.000 złotych.

W piątek po południu policjanci z Janowa Podlaskiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że 43-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski może przechowywać na swojej posesji wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Janowscy policjanci podjęli w tej sprawie czynności wspólnie z funkcjonariuszami z Białej Podlaskiej. Ich przypuszczenia potwierdziło przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 43-latka. W stodole mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 904 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Jeszcze w piątek usłyszał zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych, do popełnienia którego przyznał się. Policjanci zabezpieczyli od niego 6.000 złotych tytułem przyszłych kar. 43-latek był już karany za przestępstwa i wykroczenia akcyzowe. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 20.000 złotych.