Bialscy policjanci otrzymali nowe radiowozy - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Bialscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej doszło do przekazania czterech nowych radiowozów. Trzy pojazdy to efekt współpracy z lokalnymi samorządami, które współfinansowały ich zakup. Czwarty radiowóz został zakupiony ze środków budżetowych Policji jako nagroda za wzorową współpracę z samorządowcami i ich wkład finansowy w działalność bialskiej komendy.

W czwartkowe popołudnie w bialskiej komendzie odbyła się uroczystość przekazania czterech nowo zakupionych radiowozów. Zakup trzech pojazdów był możliwy dzięki współfinansowaniu i wsparciu lokalnych samorządów. W ten sposób po jednym nieoznakowanym Oplu Astra trafi do Komisariatów Policji w Międzyrzecu Podlaskim i Terespolu. Z trzeciego radiowozu tej marki, w tym przypadku oznakowanego, będą korzystać policjanci bialskiej „drogówki”. Wszystkie auta wyposażone są w nowoczesne 200-konne silniki benzynowe.

Tutejsza komenda została także zasilona oznakowanym Volkswagenem T-6. Środki na jego zakup pochodzą z budżetu Policji. Radiowóz to forma docenienia przykładnej wręcz współpracy policjantów bialskiego garnizonu z samorządowcami i ich niemały wkład finansowy w zakup trzech radiowozów. Pojazd będzie wykorzystywany na terenie całego powiatu bialskiego przy zabezpieczaniu imprez sportowych i rozrywkowo – artystycznych.

Wczorajsza uroczystość rozpoczęła się od krótkiego spotkania kierownictwa bialskiej jednostki z przedstawicielami samorządów na sali konferencyjnej. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorz Pietrusik zapoznał zaproszonych gości z prezentacją multimedialną dotyczącą wsparcia finansowego bialskiej komendy przez samorządy. Mł. insp. Grzegorz Pietrusik podziękował samorządowcom za wsparcie i współfinansowanie zakupu radiowozów, gdyż bez ich udziału zasilenie bazy transportowej bialskiej komendy nowymi pojazdami służbowymi byłoby trudne. Podkreślił, że nowe radiowozy będą służyły podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w powiecie i umożliwią natychmiastową reakcję na wszelkie zgłoszenia pochodzące od obywateli. Mł. Insp. Grzegorz Pietrusik zaznaczył, że wsparcie finansowe samorządowców pozwoliło nie tylko na zakup radiowozów, ale także psa służbowego, alkometru, z którego będą mogli anonimowo korzystać wszyscy obywatele, oraz innego wyposażenia potrzebnego w codziennej pracy policjantów.

Następnie uroczystość przeniosła się na plac wewnętrzny komendy. Władze samorządowe przekazały policjantom kluczyki do nowych radiowozów, życząc ich bezawaryjności oraz jak najdłuższego służenia funkcjonariuszom.  Policyjne pojazdy zostały także poświęcone przez kapelanów bialskiego garnizonu, co zapewni ich długie i bezpieczne użytkowanie.