Areszt dla złodzieja samochodów - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Areszt dla złodzieja samochodów

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 18-latek z gminy Rokitno, który w ciągu ostatnich kilku dni ukradł lub usiłował ukraść pięć samochodów o łącznej wartości prawie 80.000 złotych. Mężczyzna odpowie także za uszkodzenie mienia oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę bialska komenda przyjęła zgłoszenie o kolejnej na przestrzeni kilku dni kradzieży samochodu. Tym razem łupem złodzieja padł Nissan Micra o wartości 1.500 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Szybko ustalili, że sprawcą kradzieży może być 18-letni mieszkaniec gminy Rokitno, którego rozliczali już do podobnych przestępstw. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się, gdy udali się oni na stancję, gdzie mógł przebywać mężczyzna. Przed posesją stał zaparkowany skradziony samochód, a 18-latek spał w domu. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie.

Była to już trzecia sprawa dotycząca kradzieży pojazdu, w której mężczyzna usłyszał zarzuty. Od dnia 14 grudnia 2017 r. ukradł on lub usiłował ukraść pięć samochodów o łącznej wartości prawie 80.000 złotych. Za każdym razem jego sposób działania był taki sam. Po zakrapianych alkoholem imprezach 18-latek chodził po posesjach i szukał otwartych samochodów z kluczykami. Następnie uruchamiał pojazdy i jeździł nimi po Białej Podlaskiej i okolicach. W jednym przypadku mężczyzna „odwiedził” komis samochodowy. Chcąc ukraść z jego terenu samochód, robił to na tyle nieudolnie, że uszkodził kilka innych zaparkowanych tam pojazdów oraz ogrodzenie komisu, a jazdę zakończył w krzakach.

W niedzielę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzieże, ale też za uszkodzenie mienia oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.