Uczniowie z Łomaz odwiedzili bialską komendę - Aktualności - KMP Biała Podlaska

Aktualności

Uczniowie z Łomaz odwiedzili bialską komendę

Data publikacji 16.11.2017

Wczoraj Komendę Miejską Policji w Białej Podlaskiej odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół w Łomazach. Grupa gimnazjalistów mogła zobaczyć jak wygląda codzienna praca policjantów. Uczniowie uzyskali również informacje na temat wykształcenia, umiejętności predyspozycji niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.

Wczoraj 44 osobowa grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Łomazach odwiedziła bialskich policjantów. W trakcie spotkania policjanci opowiadali o codziennej często trudnej i odpowiedzialnej służbie w Policji, dającej jednak dużo satysfakcji i zadowolenia. Uczniowie mieli również okazję przymierzyć niektóre elementy umundurowania.

   Kolejną atrakcją przygotowaną dla „niecodziennych gości” było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz przybliżył zebranym tajniki swojej pracy. Dzięki temu uczniowie poznali niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Mieli również okazje zobaczył jak wygląda praca technika w praktyce.

   Podczas wczorajszej wizyty, policjanci opowiedzieli młodzieży także o zasadach naboru  do służby w Policji. O tym, kto może ubiegać się o przyjęcie do służby i jakie musi spełnić wymagania. Przybliżyli proces postępowania kwalifikacyjnego oraz omówili jego etapy: test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską. Uczniowie obejrzeli także film dotyczący szczegółowego przebiegu testu sprawności fizycznej.

   Funkcjonariusze uświadomili również uczniom, że zaświadczenie o niekaralności jest jednym z dokumentów, który coraz częściej jest wymagany przez pracodawców. Gimnazjaliści z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.